DUKLA Liberec víťazom 30. ročníka Slávia EU CUP 2017 o pohár rektora Ekonomickej univerzity

V úvodnom stretnutí druhého dňa si česká Dukla Liberec pripísala na svoje konto ďalšie víťazstvo a plný bodový zisk, keď v jednoznačnom zápase porazili družstvo UTE Budapešť v pomere 3:0. V druhom zápase nastúpili naše hráčky pod hlavičkou Ekonomickej univerzity proti rakúskemu Sokol Post Viedeň. Po veľkom obrate v treťom sete, keď prehrávali v úvode až 1:9 dokázali set otočiť a triumfovať v zápase 3:0 na sety. Toto víťazstvo zaručilo nášmu družstvu, že sa v poslednom zápase dňa mohlo stretnúť s Duklou Liberec v priamom súboji o 1. miesto. V zápase UTE Budapešť proti Sokol Post Viedeň bolo cítiť únavu na oboch stranách a priestor dostalo viacero mladých hráčok. Priamy zápas o tretie miesto nakoniec lepšie zvládlo maďarské družstvo UTE Budapešť. Vo finálovom zápase sme nestačili na kompaktne hrajúce družstvo Dukly Liberec a prehrali sme 1:3. Ceny v podobe prekrásnych pohárov od spoločnosti RONA pre umiestnené družstva a najlepšie hráčky turnaja prišiel za Ekonomickú univerzitu Bratislava odovzdať prorektor pre rozvoj univerzity Dr. h. c. prof. Rudolf Sivák, PhD., ktorému aj touto cestou ďakujeme za prejavenú dôveru.

Konečná tabuľka turnaja

Najlepšie hráčky turnaja:
najlepšia nahrávačka – Laurianne Delabarre (Dukla Liberec)
najlepšia smečiarka – Karin Šunderlíková (Slávia Ekonomická Univerzita Bratislava)
najlepšia blokárka – Laura Holubcová (Dukla Liberec)
najlepšia liberka – Dora Kotel (UTE Budapešť)
najlepšia hráčka – Terka Widerman (Slávia Ekonomická Univerzita Bratislava)

Výsledky:
16. 09. 2017
Dukla Liberec – UTE Budapešť 3:0 (18, 16, 12)

Laura Holubcová – Dukla Liberec
V tomto zápase sme sa najmä chceli sústrediť na našu hru. Zapracovať na príjme podania a zdokonaliť súčinnosť s nahrávačkou v útočnej fáze hry, čo sa nám prakticky aj darilo.

Dora Kotel – UTE Budapešť
Sme veľmi unavené, prišli sme sem po sústredení. Toto bol náš druhý zápas a samozrejme je pre nás ťažké hrať najlepšie ako vieme, musíme ešte zapracovať, Libercu gratulujem.

Veronika Bezhandolska – UTE Budapešť
Potrebujeme čas na to, aby sme dokázali zahrať to najlepšie, čo vieme. Mýslim si, že Liberec hral lepšie ako my, pretože  bol lepší vo všetkých činnostiach, gratulujem.

Sokol Post Viedeň – Slávie Ekonomická univerzita Bratislava 0:3 (-12, -19, -20)

Miroslava Reháková – Slávia Ekonomická univerzita Bratislava
Prvé dva sety sme dobre bránili, odvážne útočili a hrali koncentrovane bez nerozvážnych chýb. Tretí set si súperky vytvorili náskok najmä tvrdým podaním, čo sme nakoniec zvrátili a dotiahli set do úspešného konca.

Eva Rutarová – Sokol Post Viedeň
Slávia bola jednoznačne lepšia vo všetkých herných činnostiach. Zatlačili nás servisom a my sme nemali šancu dostať sa ku svojej hre. Gratulujem k zaslúženej výhre.

UTE Budapešť – Sokol Post Viedeň 3:1 (-21, 16, 15, 11)

Horacio Bastit – hlavný tréner UTE Budapešť
Družstvo malo v prvom sete vlažný štart do zápasu, hrali sme nekoncentrovane. Mali sme problémy získať body po príjme podania. V druhom sete sme začali lepšie podávať, čo nám uľahčilo obrannú fázu hry na bloku a v obrane v poli. V treťom sete a vo štvrtom sme vystriedali na ihrisko veľa mladých hráčok a družstvo hralo s obrovským množstvom chýb.

Paula Kubová – Sokol Post Viedeň
So súperom sme držali len jeden set. Súper stabilne podával a my sme mali problémy na príjme podania.

Slávia Ekonomická univerzita Bratislava – Dukla Liberec 1:3 (-20, -16, 21, -19)

Karolína Fričová – Slávia Ekonomická univerzita Bratislava
Posledný zápas nám nevyšiel podľa našich predstáv. Súper nás zatlačil servisom a naopak my sme mu našim veľmi neublížili. V zápase boli pasáže, kedy sme vyrobili veľa chýb a tomu sa v budúcnosti musíme vyvarovať. Nepodarilo sa nám na ihrisku si vytvoriť víťaznú atmosféru, čo možno tiež prispelo k dnešnej prehre. Bola to posledná previerka pred začiatkom ligy a máme týždeň na doladenie víťaznej formy.

Lucia Mikšíková – Dukla Liberec
Veľmi nás teší výhra na výborne zorganizovanom turnaji s majstrovskou Sláviou. Zvládli sme tlak, ktorý na nás vyvíjala Slávia servisom. Zahrali sme naozaj kolektívny výkon a každá sme do toho vložili čo sme mohli a to sa vyplatilo. Pomáhali sme si, pretože náš zdravotný stav nie je 100 % a som rada, že sme to zvládli, aj keď mne osobne sa hralo veľmi ťažko proti “svojim”.

[TS_VCSC_Lightbox_Gallery content_images=”2369,2372,2385,2376,2375,2374,2373,2389,2388,2387,2386,2377,2379,2378,2380,2381,2382,2383,2391″ content_images_size=”large” content_images_altdata=”false” content_title=”Fotogaléria zo záverečného vyhodnotenie Slávia EU CUP 2017″ thumbnail_size=”medium”][/TS_VCSC_Lightbox_Gallery]
[TS_VCSC_Lightbox_Gallery content_images=”2393,2394,2395,2396,2397,2398,2399,2400,2401,2402,2403,2404,2405,2406,2407,2408,2409″ content_images_size=”large” content_images_altdata=”false” content_title=”Fotogaléria 4. zápas Sokol Post Viedeň – Slávia Ekonomická univerzita Bratislava” thumbnail_size=”medium”][/TS_VCSC_Lightbox_Gallery]
[TS_VCSC_Lightbox_Gallery content_images=”2410,2411,2412,2413,2414,2415,2416,2417,2418,2419,2420,2421,2422,2423,2424″ content_images_size=”large” content_images_altdata=”false” content_title=”Fotogaléria 6. zápas Slávia Ekonomická univerzita Bratislava – Dukla Liberec” thumbnail_size=”medium”][/TS_VCSC_Lightbox_Gallery]