VK Nové Mesto nad Váhom – Slávia EU Bratislava 1 : 3 (-21, 20, -13, -19)
Zápas trval: 103 minút, rozhodovali: Yurlov a Daruľa, 250 divákov

Nové Mesto n. Váhom: Balberčáková 7, Rešutíková 6, Blizmanová 11, Turčíková 3, Chárová 16, Melicherová 9, libero Vojtechová (Martáková 0, Magyarová 3, Tokošová 1, Šaturová 0, Benková 0). Trénerka: L. Šujanová.

Slávia: Sedláčková 3, Šepeľová 9, Herdová 6, Šunderlíková 22, Fričová 13, Szabóová 11, libero Harajdičová (Reháková 1, Adamovičová 7). Tréner: M. Matušov.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Monika Vojtechová (VK Nové Mesto nad Váhom)

V Novom Meste nad Váhom sa v sobotu 30.9.2017 odohral historicky prvý domáci extraligový zápas žien. V prvom sete si od začiatku hostky zo Slávie Bratislava  udržiavali pohodlný náskok a zvíťazili v ňom 25:21. V druhom sete začal výborne fungovať servis domácich hráčok, ktoré zatlačili prihrávajúce hráčky y Bratislavy a Nové Mesto si ukoristilo druhý set pre seba. V treťom sete jasne dominovali hosťujúce hráčky, ktoré Novomešťanky takisto zatlačili hlavne kvalitným servisom a ujali sa vedenia v zápase 2:1. Vo štvrtom sete začali domáce hráčky úspešnejšie a viedli 6:1 postupne však Slávia začala preberať iniciatívu a po technickom oddychovom čase si, už držali náskok do konca setu. Slávia EU Bratislava tak zvíťazila v napínavom súboji v Novomestskej hale 3:1 a pripísala si prvé víťazstvo v tejto sezóne.

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta nad Váhom: “Do zápasu sme nastúpili s tým, že zatlačíme Sláviu servisom, čo sa nám úspešne darilo s výnimkou tretieho setu, kedy boli hráčky z Bratislavy lepšie vo všetkých herných činnostiach. S výkonom dievčat som viac menej spokojná.”

Michal Matušov, tréner Slávie: “Hráme veľmi naivne, nedôsledne a nepresne. Neakceptovateľným množstvom vlastných chýb sme domácim hráčkam darovali druhý set na “zlatom” podnose. Zápas sme vyhrali, ale k nášmu cieľu zatiaľ nekráčame tým správnym spôsobom.”

ZDROJ: SVF

[TS_VCSC_Lightbox_Gallery content_images=”3337,3338,3339,3340,3341,3342,3343,3344,3345,3346,3347,3348,3349,3350,3351,3352,3353,3354,3355,3356,3357,3358,3359,3360,3361,3362,3363,3364,3365″ content_images_size=”large” content_images_altdata=”false” content_title=”Fotogaléria zo zápasu 2. kola Extraligy žien 2017/2018″ thumbnail_size=”medium”][/TS_VCSC_Lightbox_Gallery]