Extraliga žien – 8. kolo
VTC Pezinok-Bilíkova – Slávia EU Bratislava 0:3 (-10, -24, -13)
Rozhodovali: Juráček a Svorenčík, 200 divákov.
Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Lucia Töröková (Slávia EU)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: “Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. Škoda, že sme dnes nehrali trocha uvoľnenejšie a nepotrápili favorita o čosi viac. V druhom sete sme dobre podávali a dokázali Sláviu zatlaciť, ale za stavu 24:19 sme fatálne zlyhali a so strachom darovali súperovi set. Slávia dnes bola jasne lepšia v každej činnosti a aj pokojnejšia, čo jej prinieslo víťazstvo 3:0.”

Dominik Hajtol, asistent trénera Slávie: “Dnešný zápas mal veľmi zvláštny priebeh. V prvom sete, tak ako aj v treťom sme tlakom z podania nedovolili súperovi tvoriť útočné herné kombinácie a následne sme nemali problém s obranným systémom. V druhom sete sme vlastnými chybami v útoku, ale najmä na príjme podania dali šancu súperovi chytiť sa a vytvoriť si vysoké bodové vedenie. Našťastie a to aj vďaka vydarenému striedaniu, keď prišla na ihrisko Herdová a vniesla do zápasu nie len život ale aj hru bez chýb, sa nám podarilo tento nepriaznivý stav zvrátiť. V závere tohto setu, keď sme prehrávali 14:20 respektíve 19:24 sme dobrou kolektívnou hrou a stabilným podaním viacerých hráčok no najmä Šunderlíkovej v samotnom závere zvrátili set a v ďalšom priebehu dominovali.”

Zdroj: SVF

[TS_VCSC_Lightbox_Gallery content_images=”4519,4518,4517,4516,4515,4514,4513,4512,4511,4510,4509,4508,4507,4506,4505,4504,4503″ content_images_size=”large” content_images_altdata=”false” content_title=”Fotogaléria zo zápasu 8. kola extraligy žien 2017/2018″ thumbnail_size=”medium”][/TS_VCSC_Lightbox_Gallery]