Extraliga ženy, Turnaje

Výsledkový servis z 1. dňa 30. ročníka Slávia EU CUP o pohár rektora Ekonomickej univerzity Bratislava

Zápasy prvého dňa dopadli podľa očakávania. Slávia EU Bratislava po prvých dvoch vyhratých setoch poľavila a zápas dostala do piateho rozhodujúceho setu, v ktorom zvíťazila v napínavej koncovke 16:14. V druhom zápase dňa Dukla Liberec zvíťazila nad Sokol Post Viedeň v pomerne vyrovnanom zápase 3:1.

Výsledky:
15. 09. 2017
Slávia Ekonomická univerzita Bratislava – UTE Budapešť 3:2 (23, 21,- 23, -12, 14)

Terka Widerman – Slávia EU Bratislava
Našou nesústredenosťou a vlastnými chybami sme zápas napokon dotiahli do víťazného konca 3:2. Prípravné zápasy nám ešte ukážu nedostatky, na ktorých musíme popracovať v dôležitých momentoch zápasu.

Ancsin Ildikó – UTE Budapešť – vedúca družstva
Tento rok nastupujeme do novej sezóny s novým tímom, s novým trénerom, s veľkým počtom mladých hráčok a s novým systémom práce, ktorý si vyžaduje množstvo času na jeho realizáciu. Momentálne sa nachádzame v 3.týždni športovej prípravy, z ktorej práve tento týždeň považujem za najtvrdší, nakoľko máme po sústredení a až dnes sa družstvo stretlo prvýkrát, ale ešte nám stále chýbajú reprezentantky. O mesiac sa nám začína súťaž, takže ešte máme čas na prípravu a zabudovanie našich hráčok z reprezentácie do kádra. Dnešný zápas so Sláviou EU bol našim 3. prípravným zápasom, ktorý nám veľmi zapadol do nášho programu a ukázal nám v akej fáze športovej prípravy sa nachádzame. Na základe toho, musíme znížiť množstvo vlastných chýb, ale bez ohľadu na to som spokojná s dnešnou našou hrou, lebo družstvo malo súdržnosť, podarilo sa nám z 0:2 dôjsť až do 5.setu. Je mi však ľúto, že nakoniec sme to nedotiahli do úspešného konca a vyhrala Slávia EU, k čomu im samozrejme gratulujem.

Sokol Post Viedeň – Dukla Liberec 1:3 (-19, 23, -19, -15)

Paula Kubová – Sokol Post Viedeň
Tento zápas sme zvládli nad naše očakávania. Napriek niektorým zraneniam v našom družstve sme družstvo doplnili mladými, ktoré to zvládli. Aj napriek tomu, že nás Liberec zatlačil podaním, tak sme hrali vyrovnaný volejbal.

Lucia Mikšíková – Dukla Liberec
Sme radi, že sme zvládli tento prvý zápas s Viedňou po náročnej ceste a v oklieštenej zostave 3:1. Musíme zlepšiť nedostatky v obrane pri ľahkých loptách, ale predviedli sme bojovný výkon a našli sa tam určite pekné momenty a zákroky.

 

Share