Extraliga ženy, Zápasy

Extraliga žien – Nadstavba 5. kolo 
Slávia EU Bratislava – VK EPERIA PREŠOV 3:0 (24, 10, 7)

Rozhodovali: Pivarček a Sarka, 200 divákov.
Slávia: Töröková 5, Šepeľová 3, Adamovičová 8, Šunderlíková 14, Kuciaková 12, Szabóová 8, libero Valachová (Fričová 5, Widerman 0, Herdová 4, Sedláčková 1, Reháková 2). Tréner: M. Matušov.
Prešov: Kotuličová 2, Povrazníková 9, Bodnárová 8, Schniererová 0, Vrabcová 0, Jakábová 5, libero Nehilová (Štieberová 1). Tréner: F. Bočkay.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Dominika Valachová (Slávia EU)

Dominik Hajtol, asistent trénera Slávie: “V prvom sete sme zbytočnými vlastnými chybami dovolili súperovi hrať. Našťastie sme to zvládli a zvyšok zápasu bol jednoznačný. Kvalitný servis a dohrávanie ťažkých lôpt rozhodlo v náš prospech, akurát musíme popracovať na bloku. Výborne zabrali aj striedajúce hráčky, čo potvrdzuje silnú konkurenciu v našom družstve a to nás ženie vpred. Výkon v druhom a treťom sete hodnotím pozitívne.”

František Bočkay, tréner Prešova: “V prvom sete sme dokázali do zápasu preniesť veľa vecí z týždňa. Nechybovali sme a boli pozitívni. To bol reálny obraz toho o čo sa snažíme. Ale aj v priebehu prvého setu sme balansovali na hrane s prihrávkou. Druhý a tretí set bol o našom príjme a prechode to útoku. Tam nám to viazlo. Vieme kde sú naše priority a pracujeme na tom.”

Zdroj: SVF
Foto: Dušan Bukovác

Share