Extraliga ženy

Slávia EU Bratislava - Strabag VC Bilíková Pezinok 3:0 (24, 18, 19)

Rozhodovali: Královič a Viktoríni-Lisá

Slávia EU: Bruna 3, Šepeľová 19, Körmendyová 2, Doluda 12, Jelínková 6, Raquel 17, libero Magdinová (Bátovská 0, Ella Erteltová 0, Palkovičová 3). Tréner: M. Matušov.
Strabag: Sedláčková 2, Soriová 15, Smiešková 6, Písečná 5, T. Kerpčarová 3, Tereza Hrušecká 7, libero Jančová (Kohútová 1, A. Trachová 0, V. Kováčová 2). Trénerka: E. Koseková.

Hráčky zápasu: Zuzana Šepeľová (Slávia EU) - Skarleta Jančová (Strabag)

 

V prvom domácom zápase v športovej hale Dom športu sme vyzvali Strabag Pezinok. Družstvo pod vedením Evi Kosekovej nastúpilo so staronovou posilou z minulej sezóny - Soriou Augustinovou , ktorá im dopomohla k zisku víťazstva v Slovenskom pohári. 

Zo začiatku prvého setu bolo vidieť, že Pezinok ma jasne navrch, keďže viedli do stavu 7:5. Z našej strany to nebol úplne ideálny začiatok a súperky toho využili. V koncovke však prišla ta pravá dráma, aká v derby nesmie chýbať. Za stavu 22:22 prišlo dvojstriedanie na strane Strabagu a nastúpila mladá nahrávačka Kohútová spolu s univerzálkou Trach. Záver setu ukončili Šepeľová spolu Doludou, ktorá rozrazila dvojblok.

Druhý a tretí set patril jednoznačne Slávii. Aj keď Pezinok sa stále snažil stiahnuť náskok, Slávistky to neumožnili. 

Michal Matušov, tréner Slávie EU: "Odhliadnuc od polovice prvého setu, kde sme spravili množstvo technických chýb - a to niektorých štatistikou nevyjadrených - sme dnes hrali veľmi dobre. Útočne sme dominovali, a to, že sme diktovali tempo hry, teší tak, ako dnešný kolektívny výkon."

Zuzana Šepeľová, MVP zápasu: "Prvý set bol trocha nervózny, veľa vlastných chýb, hlavne na servise a to zapríčinilo dramatickú koncovku. Od druhého setu sme sa ukludnili, začali hrať svoju hru a začali udávať tempo zápasu. Som veľmi hrdá na tím že sme takto zvládli zápas. Bojovali sme, plnili sme pokyny trénerov a hrali kolektívne. Už teraz sa teším sa další zápas s týmto tímom 😊"

Darja Doluda, univerálka: "Prvý odohratý zápas v našom novom „volejbalovom domove“ sme zvládli veľmi dobre. Fungovali sme ako jeden celok a navzájom sme si pomáhali, čo pri tímovom športe je najdôležitejšie. Až na niektoré pasáže, kde sme spravili viac vlastných chyb, bol to bojovný a kvalitný výkon. Som hrdá, že som súčasťou tohto družstva."

 

 

Fotogaléria

Share