Naše víťazstvá

 • PREHĽAD ÚSPECHOV NA ČASOVEJ OSI
 • Po finálovej dráme si pripisujeme na konto 13. majstrovský titul

  extralige ako minulý rok vstupovalo naše družstvo s Doprastavom až od finále play-off.  ¼ finále vyhralo v sérii dvoch zápasoch 3:1 a 3:0 a postúpilo do semifinále s Pezinkom. Po výsledkoch 3:0, 3:2 a 3:1 slávistky postúpili do 19. finále. Vo finále sme sa stretli s Doprastavom. V päťzápasovej sérii po výsledkoch 0:3,3:1,0:3,3:1 a v rozhodujúcom zápase v PKO  3:0 sa naše družstvo stalo 13.tym majstrom.

 • Na tróne opäť Slávia EU

  Zverenky trénera Martina Hančíka majú za sebou veľmi dobrú sezónu. Na domácej scéne prehrali jediný zápas – v extraligovom finále podľahli v treťom dueli Doprastavu 1:3. K titulu majsteriek Slovenska im pribudol aj triumf v Slovenskom pohári. V Stredoeurópskej lige sa prebojovali do Final Four, konečné štvrté miesto je pre tento tím určite úspechom.

 • Pätnáste zlato Slávie EU

  Volejbalistky Slávia EU Bratislava získali 15. titul v histórii klubu. Zverenkyne trénera Martina Hančíka vyhrali v sobotu v Spišskej Novej Vsi 3:2 a v celej sérii triumfovali 3:1 na zápasy. Slávia zavŕšila výbornú sezónu, v ktorej vyhrala aj Slovenský pohrá a ôsmykrát sa tešila z double, teda z oboch najcennejších trofejí. Celkovo získala Slávia už 24. titul, pretože okrem 15 slovenských má na konte aj 9 československých. Spišiačky začili prelomovú sezónu, prvýkrát v histórii sa prebojovali do finále pohára aj extraligy, ale v oboch prípadoch nestačili na Sláviu. Finálová séria bola veľmi vyrovnaná, o čom svedčí aj fakt, že tri zo štyroch zápasov sa rozhodovali v tajbrejku.Kompletnú fotogalériu nájdete TU

   >SVF report 1 / SVF report 2 / SVF report 3

 • Slávia EU zdolala v skvelom finále Spišskú Novú Ves 3:1 a získala 11. triumf v Slovenskom pohári

  Volejbalistky Slávie EU Bratislava zvíťazili vo finále Slovenského pohára v Spišskej Novej Vsi nad domácim družstvom VK Spišská Nová Ves 3:1 a po dvoch rokoch získali cennú trofej. V histórii sa Bratislavčanky tešili už z rekordného 11. triumfu v Slovenskom pohári. Stále tak platí, že od roku 2007 vyhrali pohár len bratislavské tímy.

  >SVF report

 • Zlatý tucet víťazstiev v Slovenskom pohári

  Sedemnásty raz z doterajších osemnástich ročníkov Slovenského pohára (v rokoch 1997 a 2002 sa nehral) putovala ženská trofej do hlavného mesta- už dvanástykrát zásluhou volejbalistiek Slávie EU. Vo finále záverečného turnaja Final Four v Nitre zdolali v dramatickom zápase KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 a cennú trofej obhájili prvýkrát od roku 2006, minulý rok triumfovala v Spišskej Novej Vsi. Celkovo získala Slávia EU už 12. Slovenský pohár v histórii klubu. Zverenkyne trénera Martina Hančíka zároveň natiahli sériu bez prehry v tejto sezóne, ktorá sa vrátane extraligy dostala na číslo 26.

  >SVF report
  / SVF report 1

 • 16. titul slávistiek, druhý bez prehry

  Nesmierna hrdosť v očiach prezidenta volejbalistiek Slávia Ekonomická Univerzita Vladimíra Hančíka, slzy štastia a obrovská úľava na tvári jeho syna Martina, trénera slávistiek, výskoky, jasot a piskot v podaní mladého tímu. Ten dosiahol šestnásty slovenský majstrovský skalp. Bez jediného vylomeného zubu. V sobotnajšom treťom zápase finále play off slovenskej extraligy vyhrali nad KV MŠK Oktan Kežmarkom 3:1 a sériu hranú na tri víťazstva ovládli suverénne 3:0. Slávia vyhrala všetkých 32 zápasov v extralige a k tomu pridala aj dva triumfy v Slovenskom pohári v aktuálnom ročníku extraligy 2016-2017. V sezóne 1997-1998 to dosiahla Slávia UK Bratislava pod vedením trénera Vladimíra Talla, v ročníku 2005-2006 zopakovala tento kúsok OMS Senica pod taktovkou kouča Vladimíra Sirvoňa a teraz to dosiahla Slávia EU pod vedením trénera Martina Hančíka.

  >SVF report / SVF report 1
  >SVF report / SVF report 2
  >SVF report / SVF report 3

 • Slávia EU zdolala Volley Project UKF 3:0 a 13. krát získala Slovenský pohár

  Volejbalistky Slávia EU Bratislava obhájili posledné dve víťazstvva v Slovenskom pohári a cennú trofej získali do svojej vitríny 13. Krát v histórii. V nedeľnajšom finále v Starej Ľubovni vyhrali zverenkyne Michala Matušova nad Volley project UKF Nitra 3:1. Najlepšími hráčkami finálového zápasu sa stali Terézia Widerman (Slávia EU) a Jana Tužinská (UKF Nitra). Kompletnú galériu nájdete TU.

  >SVF report
  SVF report 1

 • Slávia oslavuje obhajobu 17. titulu

  Volejbalistky Slávia EU Bratislava obhájili titul majsteriek SR. V sobotňajšom treťom súboji finále play off extraligy zdolali mestského rivala 1. BVK 3:1 a v sérii triumfovali jednoznačne 3:0 na zápasy. Slávistky potvrdili dominanciu z predchádzajúcich rokov a získali rekordný sedemnásty majstrovský titul v ére samostatnosti. Kompletnú fotogalériu nájdete TU.

  >SVF report
  / SVF report 1

 • Po ťažkom boji nakoniec striebro

  Slávia EU Bratislava aj napriek veľkej bojovnosti nezískala v sezóne 2017/2018 zlato. Vo finále sa stretla s Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava. Celá finálová séria trvala štyri zápasy. V poslednom zápase Slávia EU dokonca 12:8 a 13:11 v piatom sete. Na rozbehnutý Strabag nakoniec nestačila a získala striebornú medailu. Celá séria skončila 1:3 na zápasy.

 • Štrnásty titul v Slovenskom pohári

  Slávia EU Bratislava v súťažnom ročníku 2018/2019 zdolala najprv VK Prešov a neskôr MŠK Oktan Kežmarok, čím si zabezpečila miestenku do finále Slovenského pohára, ktoré sa odohralo v Humennom. Po náročnej ceste v dramatickom boji zdolala Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava 3:2, čím si pripísala na svoje konto už štrnásty titul v Slovenskom pohári.

  >Článok

 • Osemnásty titul a double Slávie EU

  O osemnásty majstrovský titul v Extralige žien sa postarala Slávia Ekonomická univerzita Bratislava, ktorá zdolala až v piatom rozhodujúcom zápase svojho bratislavského rivala VC Strabag FTVŠ Bratislava 3:1. Pre Sláviu EU je to už jedenáste double. Veľkým prínosom pre tím boli aj Američanky Taylor Nelson a Kelsey O´Neill. Vekový priemer hráčok v družstve bol necelých 20 rokov.

  >Článok

 • V Superfinále pohára Slávistky nakoniec druhé

  Do finále Slovenského pohára bola Slávia EU, ako minuloročný víťaz, nasadená do semifinále kde narazila na UKF Nitra. V domácom zápase zvíťazili Slávistky 3:0 a čakal ich odveta na pôde hostí. Slávistkám stačilo na postup vyhrať 2 sety. Nitra využila domáce prostredie a vyhrala 3:1. Nasledoval “zlatý set” do 15, ktorý rozhodol o postupujúcom do finále Slovenského pohára. Slávia dokázala po prehre vyhrať rozhodujúci set a tak postúpiť do boja o pohár. V Superfinále v Eurovia aréne čakalo Sláviu EU “bratislavské” derby so Strabag VC Bilíkova Pezinok. V 5 setovej dráme už Slávistky ťahali za kratší koniec a tak si odniesli druhé miesto.

 • TOTO NIEJE KONIEC